Czy można zmienić szkołę nauki jazdy w trakcie kursu?

Czy można zmienić szkołę nauki jazdy w trakcie kursu?

0 przez manadmin

Wiele osób osiągając pełnoletność, od razu decyduje się na kurs prawa jazdy. Dzięki temu można już od momentu zdobycia prawa jazdy rozwijać swoje umiejętności jako kierowca. Kurs prawa jazdy wiąże się z zajęciami praktycznymi oraz teoretycznymi. Wiele osób, wybierając szkołę nauki jazdy kieruje się przede wszystkim ceną kursu oraz odległością od miejsca zamieszkania. Niestety, bardzo często zdarza się, że kursantom nie odpowiada sposób, w jaki prowadzone są zajęcia praktyczne lub teoretyczne. Wiele osób, nie widząc innego rozwiązania, kończy kurs w danej szkole i podchodzi do egzaminów w WORD bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, co skutkuje stratą pieniędzy i dużą ilością stresu.

Czy istnieje możliwość zmiany szkoły jazdy podczas trwania kursu?

Kursy na prawo jazdy wiążą się z całkiem sporym wydatkiem, dlatego planując go, warto poszukać szkoły jazdy z dobrymi opiniami oraz doświadczoną kadrą, która sprawnie i rzetelnie przekaże nam całą wymaganą wiedzę i niezbędne umiejętności, a cały kurs przebiegnie w miłej i bezstresowej atmosferze. Niektóre osoby, robiąc kurs, który nie spełnił ich oczekiwań, zapisują się na dodatkowe jazdy doszkalające do innej szkoły jazdy, dzięki którym zdają państwowy egzamin praktyczny i teoretyczny. Tego rodzaju dodatkowe godziny jazdy sprawdzą się także u osób, które zdały egzamin państwowy, bo ich jazdy były ustawione tylko i wyłącznie pod to, ale nie radzą sobie z jazdą w innych warunkach.

Jeżeli podjęliśmy naukę jazdy w szkole, która z jakiegoś powodu nam nie odpowiada, jak najbardziej możemy ją zmienić bez utraty pieniędzy. Decydując się na ten krok musimy przygotować wypowiedzenie umowy szkolenia, które powinniśmy złożyć w siedzibie OSK. W wypowiedzeniu powinniśmy zawrzeć datę rezygnacji, prośbę o zaktualizowanie profilu PKK oraz zwrot jego elektronicznej wersji do starostwa, oraz prośbę o rozliczenie opłaty za kurs.

Przebieg nauki jazdy podczas kursu ma ogromny wpływ na to, jakimi kierowcami zostaniemy oraz jak pewnie będziemy czuć się za kierownicą. Jeżeli czujemy, że podczas kursu nie zostaliśmy wystarczająco przygotowani, sposób nauki do nas nie przemawia bądź po prostu widzimy, że nauczyciele jazdy podchodzą lekceważąco do nauki, warto podjąć odpowiednie kroki i czym prędzej zdecydować się na zmianę szkoły jazdy. Zmiana wymaga od nas zaangażowania, ale jest tego warta. Dzięki temu będziemy mogli ukończyć kurs w warunkach, jakie nam odpowiadają i z dużą dawką wiedzy oraz umiejętności.