Czy warto dokupić jazdy doszkalające przed egzaminem na prawo jazdy?

Czy warto dokupić jazdy doszkalające przed egzaminem na prawo jazdy?

Wyłącz przez manadmin

Każda osoba rozpoczynająca kurs na prawo jazdy marzy o tym, by zdać „prawko” za pierwszym razem. Niestety, w rzeczywistości zdanie egzaminu od razu nie jest bardzo prawdopodobne: część teoretyczną za pierwszym razem zdaje około 50-60% zdających, tymczasem część praktyczną – jedynie 40%. Oznacza to, że osoba, której zależy na sukcesie za pierwszym podejściem, musi być doskonale przygotowana. Jak zwiększyć swoje szanse na zdanie? Pomóc mogą dodatkowe godziny z instruktorem wykupione w szkole jazdy.

Dlaczego warto zdecydować się na jazdy doszkalające przed egzaminem?

Osoby, które liczą na jak najlepszy wynik na egzaminie, powinny rozważyć wykupienie co najmniej kilku jazd doszkalających, podczas których jeszcze raz przećwiczą problematyczne manewry lub powtórzą trasę egzaminacyjną z instruktorem. W czasie godzin doszkalających przyszły kierowca może w pełni skupić się na rzeczach, które wymagają poprawy.

Dodatkowe godziny niekoniecznie muszą zostać wykorzystane na ulicy – jeżeli kursant czuje potrzebę powtórzenia ćwiczeń na placu manewrowym, wykupienie kilku jazd doszkalających z pewnością pomoże mu uzyskać płynność w jeździe slalomem lub ruszaniu na wzniesieniu.

Jazdy doszkalające polecamy także wszystkim tym, którzy kilkukrotnie nie zdali egzaminu na prawo jazdy. Negatywny wynik jest oznaką, że niedoszły kierowca musi jeszcze popracować nad swoimi umiejętnościami prowadzenia pojazdu. Dodatkowe godziny z doświadczonym instruktorem są ku temu znakomitą okazją.

Kiedy jeszcze warto skorzystać z jazd doszkalających?

Warto pamiętać, że z jazd doszkalających korzystać mogą nie tylko osoby przygotowujące się do egzaminu na prawo jazdy. Każdy kierowca, który z jakichś przyczyn nie czuje się pewnie za kółkiem lub często popełnia błędy  przy prowadzeniu samochodu, powinien zdecydować się na kilka lub kilkanaście dodatkowych godzin z instruktorem. Także osoby, które miały dłuższą przerwę w prowadzeniu pojazdu, powinny skorzystać z jazd doszkalających przed powrotem na drogi.