Egzamin teoretyczny na prawo jazdy – jak szybko zapamiętywać teorię?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy – jak szybko zapamiętywać teorię?

0 przez blogadmin

Przyznać trzeba, że materiału teoretycznego na kursie prawa jazdy jest całkiem sporo. Kurs prawa jazdy kat B to bardzo wiele nowych informacji – zarówno praktycznych, jak i teoretycznych. Warto więc dowiedzieć się, jak ćwiczyć pamięć, by wszystko dokładnie zapamiętać!

Sposoby na szybkie zapamiętywanie informacji teoretycznych na kursie prawa jazdy

Ludzka pamięć działa na podobnych zasadach jak mięśnie – należy poddawać ją regularnemu wysiłkowi, aby zachować doskonałą kondycję przez długi czas. Warto więc jak najwięcej i jak najczęściej powtarzać i przypominać sobie wiedzę teoretyczną zgromadzoną podczas wykładów w szkole nauki jazdy.

Podczas nauki, nic nie powinno rozpraszać naszej uwagi, dlatego czytając lub rozwiązując próbne testy, powinniśmy oddalić się w spokojne, ciche miejsce.

Podczas nauki powinniśmy być zrelaksowani i odprężeni. Nauka w stresie, zdenerwowaniu lub pod silną presją nie będzie efektywna. W intensywnej nauce przed egzaminem pomogą nam techniki medytacyjne oraz regularny odpoczynek.

Do czynników ułatwiających zapamiętywanie różnorodnych nowych informacji zaliczamy:

  • czas niezbędny na utrwalenie zdobytych informacji po jej kilkukrotnym powtórzeniu
  • motywację, czyli zdanie egzaminu
  • zainteresowanie zapamiętanymi informacjami, czyli np. zasadami ruchu drogowego
  • dieta bogata w złożone węglowodany np. kasze, chleb wieloziarnisty, płatki, wielonasycone kwasy omega-3 (ryby), kwas foliowy, magnez i witaminy z grupy B.
  • ruch na świeżym powietrzu

Warto również wykorzystać sprawdzone techniki ułatwiające zapamiętywanie takie jak: skojarzenia, historie, lokowanie. Dzięki tym wszystkim metodom znacznie lepiej, a jednocześnie łatwo przyswajamy cały materiał i świetnie będziemy orientować się w tematyce zasad ruchu drogowego, co pozwoli nam bez większych problemów zdać egzamin teoretyczny.