Ile trwa kurs na prawo jazdy?

Ile trwa kurs na prawo jazdy?

0 przez manadmin

Prawo jazdy to w obecnych czasach absolutny must-have: wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez samochodu. Auto przydaje się nie tylko mieszkańcom małych miasteczek i wsi, którzy mierzą się z brakiem środków publicznego transportu, ale także osobom żyjącym w większych miastach, które nie lubią zatłoczonych autobusów i marznięcia na przystankach.

Jeżeli planujesz kurs na „prawko”, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile faktycznie trwa nauka w szkole jazdy. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista, jak może się wydawać. Sprawdź, ile czasu powinieneś poświęcić na kurs, jeżeli marzysz o prowadzeniu samochodu! W dalszej części artykułu odpowiemy na wszystkie pytania, które dotyczą rzeczywistego czasu, jakiego potrzebujesz, żeby nauczyć się jeździć.

Jak długo trwają kursy w szkołach jazdy?

Podjąłeś decyzję o zapisaniu się na kurs prawa jazdy? Pamiętaj, że nie rozpoczniesz nauki w dniu, w którym zgłosisz się na lekcje. Zanim będziesz mógł wziąć udział w zajęciach, musisz dostarczyć Profil Kandydata na Kierowcę, który możesz uzyskać w Wydziale Komunikacji w urzędzie swojego miasta.

Aby uzyskać PKK, musisz złożyć odpowiedni wniosek, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów, aktualne zdjęcie w kolorze i potwierdzenie adresu zameldowania. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, przygotuj także pisemną zgodę opiekunów prawnych.

Każdy kurs na prawo jazdy obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna poświęcona jest nauce przepisów ruchu drogowego i w przypadku prawa jazdy na samochody osobowe trwa 30 godzin, w tym 4 godziny poświęcone zajęciom z pierwszej pomocy.

Część praktyczna obejmuje minimum 30 godzin nauki. Mimo to, wiele osób decyduje się na jazdy dodatkowe, dlatego ciężko powiedzieć, ile faktycznie godzin wyjeździsz przed egzaminem. Wszystko zależy od tego, jak pewnie będziesz czuł się za kółkiem. Przeważnie przyjmuje się, że standardowy kurs trwa około trzech miesięcy, a przyspieszony – dwa miesiące.