Jak się ubrać na egzamin na prawo jazdy?

Jak się ubrać na egzamin na prawo jazdy?

0 przez blogadmin

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób ubrać się na egzamin na prawo jazdy. Być może jest to najmniej istotne zagadnienie, ale warto pamiętać, że od tego, jak będziemy się czuć podczas egzaminu, może zależeć jego powodzenie lub niepowodzenie.

Teoretycznie wybierając się na egzamin na prawo jazdy, możemy ubrać się dowolnie. Ale jak sama nazwa wskazuje, jest to egzamin, więc zaleca się wybranie stroju schludnego. Oczywiście nie musi to być garnitur, ale lepiej nie zakładać sportowego dresu. Bardzo ważne jest jednak obuwie, które zapewni maksimum wygody. Tego dnia lepiej zrezygnować z butów na wysokim obcasie czy sandałów.

Strój na egzamin na prawo jazdy

Nie ma uregulowanych wytycznych dotyczących określonego stroju na egzaminie na prawo jazdy. Ale egzaminatorzy mogą zwracać na to uwagę pod kątem bezpieczeństwa kierowcy. Ubiór ma być tak dobrany, aby umożliwiał bezpieczne prowadzenie pojazdy. Nie są zalecane skąpe stroje, szpilki, klapki czy grube podeszwy. Oczywiście nieakceptowalna jest również jazda bez butów. Dobre wrażenie robi schludny, skromny strój. Skąpy strój jest zwykle źle oceniany przez egzaminatorów.

Podczas jazdy znacznie lepiej sprawdzają się spodnie niż spódniczki, szczególnie te bardzo krótkie. Spodnie jednak nie powinny być nazbyt obcisłe, by nie krępować ruchów. Ubranie powinno być luźne i wykonane z przewiewnych materiałów.

Nie należy jednak również przesadzać z nazbyt eleganckim strojem. Garnitury czy stylowe garsonki mogą ograniczać ruchy i przyczyniać się do tego, że będziemy czuć się skrępowani.

Podczas egzaminu na prawo jazdy warto zrezygnować również z nazbyt urozmaiconej biżuterii. Długi wisiorek, który będzie przeszkadzać w zmianie biegów, czy rozpraszające swoim dźwiękiem bransoletki z całą pewnością nie pomogą, a utrudniają właściwe skupienie się.