Jak wygląda egzamin wewnętrzny w OSK?

Jak wygląda egzamin wewnętrzny w OSK?

0 przez manadmin

Teoretyczny i praktyczny egzamin państwowy są zwieńczeniem całego odbytego kursu na prawo jazdy. W przypadku zdania teorii, a później praktyki kursant zyskuje prawo jazdy i może kierować pojazdami odpowiedniej kategorii. W każdej szkole jazdy egzamin państwowy poprzedzony jest egzaminem wewnętrznym, który pozwala na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, a także oswojenie się z tym, jak wygląda egzamin.

Czego można spodziewać się na egzaminie wewnętrznym w ośrodku szkolenia kierowców?

Zgodnie z obowiązującymi zasadami egzamin wewnętrzny przeprowadzany jest na takich samych zasadach jak egzamin państwowy. Do przygotowania egzaminu teoretycznego wewnętrznego wykorzystuje się tę samą bazę pytań, której używa się w egzaminach państwowych. Oba egzaminy składają się z 32 pytań, podzielonych na część podstawową oraz specjalistyczną. Egzamin wewnętrzny z teorii w szkole jazdy Manewr jest
bezpłatny, ma za zadanie przygotować kursanta do egzaminu państwowego i wskazać mu zakresy wiedzy, w które powinien się zagłębić.

Niezdanie egzaminu wewnętrznego w przypadku e-learningowego kursu na prawo jazdy może wiązać się z niedopuszczeniem do jazd, a w przypadku kursu stacjonarnego do zdawania egzaminu państwowego. Jeżeli kursant dobrze przygotuje się na egzamin wewnętrzny i przejdzie go pozytywnie, to prawdopodobnie egzamin państwowy pójdzie mu równie dobrze.

Jak wygląda praktyczny egzamin wewnętrzny?

Wewnętrzny egzamin praktyczny przeprowadzany jest przez instruktora. W jego trakcie instruktor wypełnia kartę przebiegu egzaminu, dzięki czemu ma możliwość wyszczególnienia rzeczy, które kursant powinien jeszcze poćwiczyć przed podejściem do egzaminu państwowego. Wykorzystywana dokumentacja wygląda podobnie jak karty uzupełniane przez egzaminatorów z WORD.

Tego rodzaju egzamin pozwala na jeszcze lepsze przygotowanie się do egzaminu, zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsca o skomplikowanej infrastrukturze drogowej. Dzięki egzaminom wewnętrznym kursanci są przygotowani na praktycznie każdą okoliczność. Podczas wewnętrznego egzaminu praktycznego kursanci muszą sprawdzić stan pojazdu i odpowiednio przygotować się do jazdy, wykonać zadania na placu manewrowym, a także zadania podczas ruchu drogowego.