Jak zdać egzamin na placu manewrowym?

Jak zdać egzamin na placu manewrowym?

Wyłącz przez manadmin

Uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu na placu manewrowym to warunek otrzymania prawa jazdy. Na placu sprawdzane są umiejętności przygotowania samochodu do jazdy oraz podstawowe manewry, które każdy kierowca powinien płynnie wykonywać. Chcesz wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się do egzaminu na placu manewrowym? Chętnie Ci podpowiemy!

Jak przygotować się do egzaminu na placu i zdać za pierwszym razem?

Jeżeli chcesz zdać egzamin na placu manewrowym za pierwszym razem, powinieneś przede wszystkim odpowiednio nastawić się psychicznie. Stres nie jest dobrym doradcą – zdenerwowany kursant popełnia więcej błędów i ciężej wykonać mu nawet manewry, które nie sprawiały mu problemów w trakcie odbywania tras z instruktorem. Na placu manewrowym staraj się jechać powoli i uważnie, skupiając się na wykonywanym ćwiczeniu i obserwując drogę przed sobą. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem jazdy na placu, egzaminator zapyta Cię o kwestie związane z podstawowym działaniem pojazdu, prosząc np. o włączenie wycieraczek lub sprawdzenie poziomu płynu w układzie hamulcowym. Aby mieć pewność, że dobrze wykonasz wszystkie zadania, poproś znajomego kierowcę o sprawdzenie Twojej wiedzy na dzień przed egzaminem państwowym.

Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z wszystkimi wyzwaniami, jakie czekają Cię na placu (między innymi z ruszeniem pod górkę lub z jazdą slalomem pomiędzy niedużymi słupkami) zdecyduj się na jazdy doszkalające w zaufanym ośrodku szkolenia kierowców. Najlepszym wyborem będzie szkoła, która dysponuje własnym placem przypominającym plac egzaminacyjny – tak, jak OSK Manewr z Wrocławia. Dodatkowe godziny spędzone za kierownicą na pewno dodadzą Ci pewności siebie i pozwolą Ci powtórzyć sobie wszystko to, co sprawia Ci największy problem. Pamiętaj, że plac manewrowy to dopiero pierwsza część państwowego egzaminu praktycznego – kilka lub kilkanaście nadprogramowych godzin  z doświadczonym nauczycielem pomoże Ci także przygotować się odpowiednio do jazdy w mieście. Powodzenia!