Kupowanie samochodu ? na co zwrócić uwagę?

Kupowanie samochodu ? na co zwrócić uwagę?

0 przez blogadmin

Masz prawo jazdy kategorii B i właśnie zamierzasz kupić samochód. Czym zatem powinieneś kierować się przy jego wyborze? Niezależnie od tego, czy planujesz kupić auto nowe, czy używane ? zasady są takie same. Wiadomo, że głównym kryterium determinującym wybór przyszłego samochodu jest cena. Równie ważne są jednak inne czynniki, takie jak: spalanie, moc, model i marka, rocznik, przebieg i stan ogólny auta. Jak zatem dobrze wybrać samochód dla siebie? Przed zakupem warto zastanowić się nad poniższymi kwestiami.

Spalanie

Tu musimy wziąć pod uwagę nasz budżet i wygodę. Samochód może mieć silnik benzynowy lub instalację gazową. W skrócie można powiedzieć, że spalanie za pomocą gazu jest dużo tańsze od kupowania benzyny i działa mniej szkodliwie na środowisko. Natomiast benzyna nie wydziela tak intensywnego zapachu, jak gaz i znacznie szybciej się ją tankuje. Warto też wspomnieć, że samochody z silnikami benzynowymi pokazują dokładnie, ile zostało paliwa w baku, a w samochodach z gazem pali się tylko kontrolka ostrzegawcza.

Marka, model i moc

Samochód musi pasować do naszej osobowości, sposobu bycia i stylu jazdy. Ważne, by czuć się w nim komfortowo. Na sam początek należy zadać sobie pytanie, jaki typ nadwozia preferujemy ? kombi czy sedan. Dalej należy wybrać markę i model zgodnie z naszymi preferencjami, ale też sugerując się wytrzymałością pojazdów danej marki. Samochód, który kupujesz nie powinien generować kolejnych kosztów związanych z ciągłymi naprawami i usterkami. Jeśli chodzi o moc pojazdu, to należy ją wybierać adekwatnie do tego, gdzie i kiedy będziemy jeździć samochodem. Nie ma sensu kupować auta o dużej mocy, jeśli będziemy jeździć rzadko i raczej na krótkich trasach.

Rocznik i przebieg oraz stan ogólny auta

Wiadomo, że im mniejszy przebieg auta, tym samochód jest w lepszym stanie technicznym. Jednak nie warto się nim zbytnio zrażać, jeśli jest to marka samochodu wysokiej jakości i mamy pewność, że auto pochodzi z zaufanego źródła. Oczywiście warto kupować auta młodsze, bo dają większą pewność, co do ich sprawności i dalszej żywotności. Wybierając używane auto, warto samemu dokładnie sprawdzić jego stan, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dwoje oczu czasem może zawieść, więc lepiej wybrać się na oglądanie samochodu razem z osobą towarzyszącą. Dobrym pomysłem będzie także jazda próbna.