Kurs na motor we Wrocławiu

Prawo jazdy A

Uzyskanie prawa jazdy A w ostatnich latach stało się bardzo pożądane dla wielu osób. Jest to efektem coraz większej liczby motocykli na naszych drogach, których ceny są coraz bardziej osiągalne, a samo prowadzenie takiego pojazdu stało się modne. W przeciwieństwie do kategorii A1, która również dotyczy prawa jazdy na motor, kategoria A uprawnia do prowadzenia ciężkich maszyn o dużej pojemności silnika. Ze względu na znacznie większe umiejętności i odpowiedzialność, jaką musi się wykazać prowadzący taki pojazd, prawo jazdy na motor jest obwarowane surowym kryterium wieku. Jeśli planujesz wzięcie udziału w kursie na motor, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej między innymi wszelkie informacje dotyczące tego, kto może przystąpić do szkolenia na prawo jazdy A.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w naszej szkole prowadzą szkoleniowcy z wieloletnim stażem, którzy przygotują Cię do egzaminu rzetelnie, a także z uwzględnieniem wszelkich nowości w przepisach dotyczących zdobywania uprawnień do kierowania motocyklem. Kurs na motor to jednak nie tylko nauka służąca pomyślnemu wykonaniu jazdy egzaminacyjnej. Kładziemy nacisk przede wszystkim na praktyczne umiejętności i dostarczenie kursantom wiedzy, która przyda im się w każdej sytuacji na drodze, także problematycznej czy nietypowej. Jeśli szukasz kursu na motor, po ukończeniu którego będziesz czuł się pewnie, zapraszamy do szkoły Manewr.

Kurs na motor we Wrocławiu

Prawo jazdy A – niezbędne formalności

Prawo jazdy na motor – oferta szkoły dla kierowców.
W szkole jazdy Manewr prowadzimy kursy na prawo jazdy wszystkich kategorii, w tym kurs na motor. Po ukończeniu tego szkolenia i zdaniu egzaminu państwowego uzyskuje się uprawnienia do kierowania:

  • motocyklem,
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

Prawo jazdy kategorii A – wiek kandydata na kierowcę:
Minimalny wiek wymagany do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii A wynosi:

  • 20 lat – jeżeli osoba co najmniej od 2 lat ma prawo jazdy kategorii A2,
  • 24 lata – jeżeli osoba nie miała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2.

Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed wymaganym wiekiem.
Kurs na motor (kategoria A) – zakres godzinowy:
W kursie na prawo jazdy A wymagane jest minimum 30 godz. szkolenia teoretycznego i 20 godz. praktyki.

 

Kurs na motor we Wrocławiu

Chcesz stać się kierowcą motocykla, uzyskując prawo jazdy A? W szkole Manewr przygotujemy Cię nie tylko do egzaminu państwowego, ale co najważniejsze, do bezpiecznej i rozsądnej jazdy w każdej sytuacji.

Dlaczego warto zrobić prawo jazdy na motor?

Prawo jazdy na motor powinien rozważyć każdy mieszkaniec dużego miasta, który jest zmęczony staniem w korkach. Ponieważ pojazdy, do prowadzenia których upoważnia prawo jazdy kategorii A, w wielu przypadkach mogą poruszać się po tak zwanych buspasach, przejazd przez miasto motocyklem zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż przebycie tej samej trasy samochodem.

Kurs na motor to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które często muszą przemieszczać się na dość duże odległości (np. dojeżdżając do pracy w innym mieście), a które chciałyby zaoszczędzić na paliwie. Jak widać, prawo jazdy kategorii A to same plusy!

Zapraszamy do Manewru wszystkie osoby zainteresowane kursem na motor we Wrocławiu. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji!