Prawo jazdy na autobus – kursy dla kierowców

Praca w transporcie może obejmować przewożenie rzeczy lub osób. Z tego powodu kandydaci, którzy przygotowują się do zawodu kierowcy, powinni wybrać odpowiedni rodzaj kursu. Doświadczeni kierowcy, którzy pracują w transporcie pasażerskim, muszą co kilka lat odnawiać uprawnienia. Umożliwia to szkolenie okresowe kierowców ukierunkowane na przewóz osób. Do przewożenia pasażerów konieczne jest też prawo jazdy na autobus. Jeśli chcesz zdobyć takie uprawnienia, powinieneś odbyć kurs na prawo jazdy kategorii D.

Transportowanie osób, niezależnie od tego, na jakie odległości się odbywa, jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych zadań. Kierowca musi zadbać nie tylko o bezpieczeństwo na drodze ale także o komfort pasażerów. Powinien także wiedzieć, jak zareagować w nietypowych sytuacjach. W zdobyciu prawa jazdy na autobus problem mogą stanowić także kwestie praktyczne – tego typu pojazdy przeważnie mają duże gabaryty, więc manewrowanie nimi nie należy do najłatwiejszych.

Dlatego tak ważne jest wybranie zaufanego ośrodka szkoleniowego. Profesjonalni instruktorzy pomogą Ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz, przede wszystkim, umiejętności praktycznych w kierowaniu autobusem. Jeśli planujesz rozszerzenie swoich uprawnień o prawo jazdy na autobus, skorzystaj z oferty naszych kursów. Szkolimy skutecznie i szybko, z dużym naciskiem na praktykę. Kończąc jeden z naszych kursów nie tylko masz bardzo duże szanse na zdanie egzaminu za pierwszym razem, ale masz także solidne podstawy do rozpoczęcia kariery kierowcy zawodowego.

Kurs kierowcy autobusu – zdobądź uprawnienia we Wrocławiu

Prawo jazdy na autobus – kursy kategorii D

Prawo jazdy na autobus, czyli prawo jazdy kategorii D jest uzupełnieniem oferty szkoleniowej szkoły nauki jazdy Manewr. Takie szkolenia są przeznaczone dla osób zainteresowanych wykonywaniem zawodu kierowcy autobusu zarówno w transporcie krajowym czy międzynarodowym, jak i w komunikacji miejskiej. Prawo jazdy na autobus pozwala też na realizowanie usług wynajmu pojazdu do obsługi wycieczek, wesel czy imprez okolicznościowych. Naszych kursantów rzetelnie przygotowujemy do teoretycznej oraz praktycznej części egzaminu na prawo jazdy kategorii D.

Kat. D uprawnia do kierowania:

• autobusem,
• zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
• pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
Prawo jazdy kategorii D – wiek kandydata na kierowcę:

Wymagany minimalny wiek do kierowania autobusem wynosi 24 lata z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 1, ust. 3 pkt 2 oraz art. 9. Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed osiągnięciem wymaganego wieku.

Kurs na prawo jazdy kategorii D – zakres godzinowy:

Zgodnie z wymowami formalnymi program kursu obejmuje minimum 20 godz. szkolenia teoretycznego i 60 godz. praktyki po kat. B oraz 40 godz. po kat. C.

W świetle nowego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa istnieje możliwość łączenia kategorii prawa jazdy i prowadzenia ich w formie szkoleń równoległych. W takim przypadku liczba godzin praktycznych w programie kursu na kat. C i CE ulega zmianie. Zajęcia w kat. C są skrócone o 10 godzin praktycznych, a kurs może być ukończony po pozytywnym zaliczeniu egzaminu wewnętrznego z obu kategorii.

Podobna sytuacja ma miejsce przy równoległym szkoleniu na kat. D i DE. Liczba godzin praktycznej nauki do kierowania autobusem jest wówczas zmniejszona o 20.

Kursy na lawetę

Oprócz bogatej oferty szkoleniowej, jaką przygotowaliśmy dla przyszłych operatorów maszyn budowlanych, proponujemy także rozszerzenie swoich umiejętności poprzez udział w kursie na lawetę. Kierowanie tego typu pojazdami wymaga od prowadzącego zastosowania niezbędnych zasad bezpieczeństwa, a także biegłości w operowaniu samochodami o specyficznej budowie i wyposażeniu. Dlatego, jedynie ukończenie kursu na lawetę oraz zdanie egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym, pozwala na zgodne z prawem poruszanie się po drogach publicznych. Zapraszamy do przejrzenia oferty szkoleniowej.

Dlaczego warto zrobić prawo jazdy na autobus?

Prawo jazdy na autobus to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje, zwiększyć szanse na rynku pracy i zdobyć wymarzony zawód. Prawo jazdy na autobus – podobnie jak kurs na koparko-ładowarkę – pomoże Ci szybko zyskać potrzebne na rynku kompetencje, na których zależy pracodawcom.

Obecnie władze większości dużych miast (w tym także władze Wrocławia) mierzą się z problemem braku dostatecznej ilości wykwalifikowanych kierowców. Oznacza to, że każda osoba, która zdecyduje się na prawo jazdy na autobus, może liczyć na szybkie zatrudnienie na bardzo korzystnych warunkach.

Zapraszamy do Manewru – najlepszej szkoły we Wrocławiu, w której szybko i niedrogo zdobędziesz uprawnienia niezbędne do kierowania autobusem i przewozu osób. Zachęcamy do kontaktu!