Nauka jazdy

Uzyskanie prawa jazdy jest niezbędne nie tylko do wykonywania pracy zawodowej. Umiejętności i uprawnienia do kierowania różnymi pojazdami przydają się też w życiu codziennym. Nauka jazdy jednak nie ogranicza się jedynie do umiejętności uruchomienia silnika i przemieszczania się w określonym kierunku. Jednym z największych problemów, z jakim borykają się obecnie świeżo upieczeni kierowcy, jest odnalezienie się w różnych sytuacjach na drodze. Coraz większa liczba samochodów sprawia, że wykonywanie manewrów jest trudne i wymaga nie tylko znajomości przepisów, ale również instynktu i umiejętności szybkiego reagowania. Dlatego też nauka jazdy w OSK we Wrocławiu jest prowadzona w taki sposób, aby adepci byli jak najlepiej przygotowani. Poza typowym programem, jaki realizujemy na kursach, oferujemy także jazdy doszkalające we Wrocławiu. Dzięki nim przyszli kierowcy mogą utrwalić i wzbogacić swoje umiejętności.

Nauka jazdy

 

Oferujemy kursy na najwyższym poziomie

W naszej szkole jazdy zapewniamy kształcenie kandydatów na kierowców na najwyższym poziomie, starannie przygotowując z zakresu teorii, jak i praktyki. Podczas praktycznej nauki jazdy wielokrotnie ćwiczymy z naszymi kursantami wszystkie manewry, które są wymagane na egzaminie. Zajęcia są prowadzone w życzliwej i bezstresowej atmosferze. Zapraszamy również na pozaprogramowe jazdy doszkalające do Wrocławia. Jazdy możecie też Państwo wykupić niezależnie od udziału w kursie.

Manewr jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków szkolenia kierowców we Wrocławiu. Dlaczego? Jedna z najwyższych zdawalności egzaminów na prawo jazdy i sąsiedztwo ośrodka egzaminacyjnego to niektóre z naszych atutów. Przy ul. Sołtysowickiej 27f we Wrocławiu mieści się nasz własny, duży, utwardzony i oświetlony plac manewrowy. To na nim odbywa się podstawowa nauka jazdy oraz jazdy doszkalające. Dysponujemy pojazdami takimi samymi jak te używane na egzaminie.

 

Dlaczego warto skorzystać z jazd doszkalających?

Jazdy doszkalające to doskonały sposób na doskonalenie swoich umiejętności i dodatkowy trening przed egzaminem praktycznym. Każdy przyszły kierowca – nawet jeżeli „za kółkiem” czuje się zupełnie pewnie – powinien rozważyć wykupienie co najmniej kilku jazd doszkalających, w trakcie których będzie mógł przećwiczyć problematyczne manewry lub jeszcze raz odbyć z instruktorem trasę, na której będzie zdawać egzamin.

Jazdy doszkalające to także świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają prawo jazdy, lecz które z różnych powodów boją się prowadzić. Jazdy dodatkowe pod okiem doświadczonego instruktora to szansa, by poczuć się pewniej za kierownicą, powtórzyć sobie przepisy drogowe i przyzwyczaić się do roli kierowcy. Niestety, nie każdy kursant po ukończeniu szkolenia na prawo jazdy czuje się na tyle kompetentny, aby samodzielnie poruszać się po drogach. Jazdy doszkalające dają możliwość dodatkowej praktyki pod okiem doświadczonego instruktora, co może przełożyć się na większą swobodę i pewność siebie podczas jazdy. Kursy doszkalające to także doskonała okazja do doskonalenia umiejętności technicznych, takich jak parkowanie czy wykonywanie skomplikowanych manewrów, dzięki czemu, kursant może skupić się na konkretnych aspektach jazdy, które sprawiają mu trudności, a instruktor jest w stanie dostosować tempo nauki do indywidualnych potrzeb ucznia.

Jazdy doszkalające uczą także przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze. Wiele osób po zdaniu egzaminu na prawo jazdy nie ma jeszcze wystarczającej wiedzy i doświadczenia, aby unikać niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowe godziny jazd pozwalają na przyswojenie dobrych nawyków oraz utrwalenie wiedzy teoretycznej, co może znacznie zmniejszyć ryzyko kolizji czy wypadków drogowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za jazdami doszkalającymi jest możliwość adaptacji do różnych warunków drogowych. Często kursy na prawo jazdy odbywają się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, co nie zawsze pozwala na nabycie umiejętności radzenia sobie w trudniejszych sytuacjach, takich jak jazda w deszczu, śniegu czy we mgle. Jazdy doszkalające dają możliwość praktykowania jazdy w różnorodnych warunkach, co z pewnością przyczyni się do większego komfortu i bezpieczeństwa za kierownicą. Dla wielu osób jazda samochodem wiąże się ze stresem i lękiem. Jazdy doszkalające mogą pomóc w pokonaniu tych negatywnych emocji, gdyż uczestnik kursu ma możliwość stopniowego przyzwyczajania się do jazdy pod okiem instruktora.

Wbrew pozorom, jazdy doszkalające nie muszą obejmować jedynie jazdy po mieście. W naszym ośrodku możesz wykupić także dodatkowe godziny z jazdy po placu manewrowym, dzięki którym przećwiczysz sobie kluczowe umiejętności dla każdego prowadzącego pojazd: jazdę slalomem, parkowanie lub ruszanie pod górkę.

Czym się wyróżnia nasz ośrodek?

Dysponujemy dużym, wygodnym i doskonale oświetlonym placem manewrowym we Wrocławiu, na którym bez problemu przyswoisz sobie wszystko, co powinieneś umieć jako dobry kierowca. Nasz plac manewrowy zapewnia warunki bardzo zbliżone do warunków na placach manewrowych wykorzystywanych podczas państwowych egzaminów, by jeszcze lepiej przygotować Cię do jazdy z egzaminatorem.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane profesjonalnymi jazdami doszkalającymi we Wrocławiu. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i umówimy dogodny termin. Zapraszamy!