Kurs na prawo jazdy kategorii B – szybko i skutecznie

Prawo jazdy kat. B

Najpopularniejszą grupą pojazdów, jakie jeżdżą po polskich drogach, są samochody osobowe. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i małe czy duże firmy. Do prowadzenia samochodu tego typu jest wymagane prawo jazdy B, które można uzyskać po odbyciu kursu i zdaniu egzaminu państwowego w dowolnym ośrodku WORD. Popularność samochodów osobowych oraz coraz częstsze wymagania pracodawców, którzy oczekują prawa jazdy od przyszłego pracownika, sprawiają, że kurs na prawo jazdy kat. B jest najczęściej wybierany z spośród wszystkich dostępnych w naszym ośrodku szkoleniowym.

Tak duża popularność prawa jazdy B nikogo nie powinna dziwić. Uprawnienia do kierowania samochodem osobowym to nie tylko możliwość podjęcia pracy, w której taki dokument jest wymagany. Prawo jazdy B to przede wszystkim ogromne ułatwienie w życiu codziennym i niezależność od kursowania komunikacji zbiorowej czy uprzejmości bliskich. Kurs na prawo jazdy kat. B bardzo często rozpoczynają osoby tuż po osiągnięciu pełnoletności, ponieważ ukończenie 18 lat jest jednym z warunków uzyskania uprawnień.
Jednak nie tylko młode osoby decydują się na wzięcie udziału w szkoleniu. Zdarza się, że prawo jazdy B staje się potrzebne nagle i kursant rozpoczyna naukę, będąc już w średnim wieku. Umiejętność kierowania pojazdem przyda się każdemu, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty osoby w każdym wieku. Nasi szkoleniowcy cechują się indywidualnym podejściem do każdego przyszłego kierowcy.

Prawo jazdy B jest zwykle pierwszym, które uzyskuje kierowca. W kolejnych etapach może się on ubiegać o zdobycie bardziej zaawanasowanych uprawnień, takich jak prawo jazdy na ciężarówkę. Warto wybierać ośrodki szkolące zgodnie z przepisami o nowym prawie jazdy. Jeśli szukasz takiego miejsca, zapraszamy do szkoły Manewr.

Kurs na prawo jazdy kategorii B – szybko i skutecznie

Prawo jazdy B – jakie wymogi trzeba spełnić?

Kurs na prawo jazdy kat. B we Wrocławiu

Ponieważ przeważająca większość osób, które uczęszczają do ośrodka Manewr, chce uzyskać prawo jazdy B stwarzamy możliwość ukończenia kursu wszystkim zainteresowanym. Miło nam poinformować, że mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć, gdyż kurs na prawo jazdy kat. B organizujemy od początku naszej działalności. Dzięki temu gwarantujemy rzetelne przygotowanie teoretyczne i praktyczne oraz późniejsze powodzenie na egzaminie państwowym.

Uzyskanie prawa jazdy B uprawnia do kierowania:

  1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
  2. zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
  3. zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
  4. pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

Prawo jazdy kategorii B – wiek kandydata na kierowcę:

Minimalny wiek kierujący pojazdami określonymi w kat. B wynosi 18 lat. Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed jego osiągnięciem. Do egzaminu kursant przystępuje na miesiąc przed datą urodzenia, zaś prawo jazdy odbierze z chwilą uzyskania pełnoletności.

Kurs na prawo jazdy kategorii B – zakres godzinowy:

Kurs na prawo jazdy kat. B obejmuje minimum 30 godz. szkolenia teoretycznego i 30 godz. praktyki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowego prawa jazdy kategorii B? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania.

Dlaczego warto zrobić prawo jazdy na automat?

Chociaż automatyczne skrzynie biegów kojarzą nam się głównie z USA, coraz więcej Polaków decyduje się na prawo jazdy na automat. Jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Prawo jazdy na automat to doskonały pomysł dla osób, które – pomimo dużej ilości jazd doszkalających – mają problem z płynną zmianą biegów lub częstym gaśnięciem silnika. Automatyczna skrzynia biegów pomoże uporać się z tymi problemami i ułatwi prowadzenie auta bez zbędnego stresu.

Wbrew pozorom, na polskich drogach znaleźć można dużo samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Dotyczy to nie tylko starszych modeli, ale także nowoczesnych „elektryków” oraz aut z napędem hybrydowym. Oznacza to, że osoba uprawniona do kierowania takimi pojazdami nie musi obawiać się problemów ze znalezieniem odpowiedniego samochodu.