Kurs na prawo jazdy kategorii B – szybko i skutecznie

Prawo jazdy kat. B

Najpopularniejszą grupą pojazdów, jakie jeżdżą po polskich drogach, są samochody osobowe. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i małe czy duże firmy. Do prowadzenia samochodu tego typu jest wymagane prawo jazdy B, które można uzyskać po odbyciu kursu i zdaniu egzaminu państwowego w dowolnym ośrodku WORD. Popularność samochodów osobowych oraz coraz częstsze wymagania pracodawców, którzy oczekują prawa jazdy od przyszłego pracownika, sprawiają, że kurs na prawo jazdy kat. B jest najczęściej wybierany z spośród wszystkich dostępnych w naszym ośrodku szkoleniowym.

Tak duża popularność prawa jazdy B nikogo nie powinna dziwić. Uprawnienia do kierowania samochodem osobowym to nie tylko możliwość podjęcia pracy, w której taki dokument jest wymagany. Prawo jazdy B to przede wszystkim ogromne ułatwienie w życiu codziennym i niezależność od kursowania komunikacji zbiorowej czy uprzejmości bliskich. Kurs na prawo jazdy kat. B bardzo często rozpoczynają osoby tuż po osiągnięciu pełnoletności, ponieważ ukończenie 18 lat jest jednym z warunków uzyskania uprawnień.
Jednak nie tylko młode osoby decydują się na wzięcie udziału w szkoleniu. Zdarza się, że prawo jazdy B staje się potrzebne nagle i kursant rozpoczyna naukę, będąc już w średnim wieku. Umiejętność kierowania pojazdem przyda się każdemu, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty osoby w każdym wieku. Nasi szkoleniowcy cechują się indywidualnym podejściem do każdego przyszłego kierowcy.

Prawo jazdy B jest zwykle pierwszym, które uzyskuje kierowca. W kolejnych etapach może się on ubiegać o zdobycie bardziej zaawansowanych uprawnień, takich jak prawo jazdy na ciężarówkę. Warto wybierać ośrodki szkolące zgodnie z przepisami o nowym prawie jazdy. Jeśli szukasz takiego miejsca, zapraszamy do szkoły Manewr.

Kurs na prawo jazdy kategorii B – szybko i skutecznie

Prawo jazdy B – jakie wymogi trzeba spełnić?

Kurs na prawo jazdy kat. B we Wrocławiu

Ponieważ przeważająca większość osób, które uczęszczają do ośrodka Manewr, chce uzyskać prawo jazdy B stwarzamy możliwość ukończenia kursu wszystkim zainteresowanym. Miło nam poinformować, że mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć, gdyż kurs na prawo jazdy kat. B organizujemy od początku naszej działalności. Dzięki temu gwarantujemy rzetelne przygotowanie teoretyczne i praktyczne oraz późniejsze powodzenie na egzaminie państwowym. Dbamy o to, aby nasi kursanci mieli możliwość zdobywania wiedzy w komfortowych warunkach. Nasze sale wykładowe są przestronne, klimatyzowane oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, co sprawia, że temu nauka przepisów ruchu drogowego oraz zasad pierwszej pomocy staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Praktyczna nauka jazdy odbywa się na specjalnie przygotowanym placu. Nasz plac jest duży i dobrze oznakowany, co pozwala na swobodne wykonywanie różnych ćwiczeń. Kursanci mogą w spokoju opanować umiejętność parkowania, zawracania czy jazdy na wzniesieniu. Nasz plac manewrowy jest także oświetlony, co umożliwia prowadzenie zajęć także wieczorami. Wszystko po to, aby nasi kursanci mogli doskonalić swoje umiejętności w dogodnych dla siebie porach. Kluczowym czynnikiem wpływającym na sukces w zdobyciu prawa jazdy jest doświadczenie i profesjonalizm instruktorów. W naszym ośrodku zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim stażem pracy. Nasi instruktorzy są cierpliwi, życzliwi oraz potrafią dostosować tempo nauki do indywidualnych potrzeb każdego kursanta.

Uzyskanie prawa jazdy B uprawnia do kierowania:

  1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
  2. zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
  3. zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
  4. pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

Prawo jazdy kategorii B – wiek kandydata na kierowcę:

Minimalny wiek kierujący pojazdami określonymi w kat. B wynosi 18 lat. Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed jego osiągnięciem. Do egzaminu kursant przystępuje na miesiąc przed datą urodzenia, zaś prawo jazdy odbierze z chwilą uzyskania pełnoletności.

Kurs na prawo jazdy kategorii B – zakres godzinowy:

Kurs na prawo jazdy kat. B obejmuje minimum 30 godz. szkolenia teoretycznego i 30 godz. praktyki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowego prawa jazdy kategorii B? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania.

Dlaczego warto zrobić prawo jazdy na automat?

Chociaż automatyczne skrzynie biegów kojarzą nam się głównie z USA, coraz więcej Polaków decyduje się na prawo jazdy na automat. Jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Prawo jazdy na automat to doskonały pomysł dla osób, które – pomimo dużej ilości jazd doszkalających – mają problem z płynną zmianą biegów lub częstym gaśnięciem silnika. Automatyczna skrzynia biegów pomoże uporać się z tymi problemami i ułatwi prowadzenie auta bez zbędnego stresu. Brak konieczności ciągłego zmieniania biegów i korzystania z sprzęgła pozwala na bardziej płynne przemieszczanie się w ruchu miejskim, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. W przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów, kierowca może skupić się na obserwacji otoczenia i reagowaniu na sytuacje drogowe, nie martwiąc się o zmianę biegów, dzięki czemu, jazda jest bardziej bezpieczna, a ryzyko popełnienia błędów jest mniejsze.

Wbrew pozorom, na polskich drogach znaleźć można dużo samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Dotyczy to nie tylko starszych modeli, ale także nowoczesnych „elektryków” oraz aut z napędem hybrydowym. Oznacza to, że osoba uprawniona do kierowania takimi pojazdami nie musi obawiać się problemów ze znalezieniem odpowiedniego samochodu.