Szkolenia okresowe kierowców

Szkolenie okresowe kierowców jest formą uzupełniania wiedzy, jej utrwalania i jednoczesnego przedłużania uprawnień do wykonywania tego zawodu. Szkolenia dla kierowców zawodowych są ważne przez 5 lat, a potwierdzenie stanowi wpis kodu 95 do prawa jazdy. W związku z tym, kierowcy odbywają szkolenia okresowe  przez cały okres swojej pracy zawodowej, a co pięć lat są zobowiązani do wymiany dokumentu i uaktualnienia wpisu kodu 95.
Szkoła jazdy Manewr zaprasza na okresowe szkolenie dla kierowców we Wrocławiu w dogodnym dla kursantów terminie, również w formie e-learningu. Program obejmuje pięć modułów podstawowych, które uwzględniają przepisy bezpieczeństwa i ich zastosowanie w praktyce, elementy logistyki w różnych aspektach, ograniczenia w przewozach oraz dbanie o wizerunek firmy.

Organizowane przez nas szkolenie okresowe kierowców  daje również możliwość zmiany dwóch ostatnich modułów na inne, wybrane z listy. Taka opcja pozwala na dostosowanie materiału do potrzeb kierowców, którzy pracują w specyficznych warunkach lub chcą zdobyć wiadomości z określonej dziedziny (np. pierwsza pomoc, przewóz drewna czy mocowanie ładunku).
Przeznaczone dla zawodowych kierowców szkolenia okresowe w naszym OSK uprawniają do uzyskania wpisu kodu wspólnotowego do dokumentu uprawniającego do jazdy.

Kursy przewozu rzeczy i osób

W szczególności proponujemy szkolenia dla kierowców, którzy zajmują się przewozem osób lub rzeczy. Te gałęzie transportu wymagają szczególnych umiejętności oraz znajomości przepisów. Dlatego prowadzone we Wrocławiu kursy na przewóz osób oraz kursy na przewóz rzeczy pozwolą Ci nie tylko uzyskać wymagane prawnie potwierdzenie Twojej wiedzy i znajomości zasad prowadzenia transportu. Podniosą także Twoje kompetencje i będą realnym wsparciem podczas wykonywanej pracy.

Jeśli najbardziej interesuje Cię uzyskanie pozwolenia niezbędnego do wykonywania przewozu osób, w naszej ofercie znajdziesz kursy umożliwiające zdobycie dodatkowych uprawnień. Prowadzimy kursy prawa jazdy na autobus, oznaczone w dokumencie jako kategoria D. Kończąc taki kurs i zdając egzamin państwowy z wynikiem pozytywnym, stajesz się kierowcą z pełnymi uprawnieniami do prowadzenia autobusów przewożących pasażerów.

Jako szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem, zdajemy sobie sprawę, że praca kierowcy, szczególnie przewożącego osoby lub ładunki nie jest łatwa oraz może nieść ze sobą wiele stresujących i trudnych sytuacji. Dlatego, poprzez kursy przewozu osób i rzeczy pomagamy kierowcom nabrać pewności za kółkiem i poszerzyć wiedzę merytoryczną. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów, a w razie pytań lub wątpliwości, pracownicy szkoły Manewr pozostają do Twojej dyspozycji.

Dlaczego kierowcy powinni odnawiać swoje szkolenia?

Prawo zobowiązuje profesjonalnych kierowców do odnawiania szkoleń co 5 lat. Niektórzy kierowcy uważają, że to zbyt często – dotyczy to zwłaszcza tych osób, które od wielu lat prowadzą pojazdy i nie czują potrzeby przypominania sobie obowiązujących zasad. W rzeczywistości jednak szkolenia okresowe kierowców są kluczowe dla bezpieczeństwa pasażerów i innych uczestników ruchu oraz towarów.

Szkolenie okresowe kierowców składa się z 35 godzin zajęć. Pierwsza część (21 godzin) obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące przewozu osób i towarów oraz bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Druga część jest ustalana indywidualnie z każdym kursantem – kierowca może wybrać, jakie tematy chciałby poruszyć i jakie wiadomości chciałby sobie powtórzyć.

Zapraszamy do ośrodka Manewr we Wrocławiu!

Terminarz obowiązkowych wpisów do dokumentów dla kierowców wykonujących przewóz drogowy:

10 września 2009 r. ? w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:
? kat. D1, D do dnia 31 grudnia 1980 r.;
10 września 2010 r. ? w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:
? kat. C1, C do dnia 31 grudnia 1980 r.,
? kat. D1, D w terminie od dnia 1 stycznia 1981 r. do dnia 31 grudnia 1990 r.;
10 września 2011 r. ? w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:
? kat. C1, C w terminie od dnia 1 stycznia 1981 r. do dnia 31 grudnia 1995 r.,
? kat. D1, D w terminie od dnia 1 stycznia 1991 r. do dnia 31 grudnia 2000 r.;
10 września 2012 r. ? w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:
? kat. C1, C w terminie od dnia 1 stycznia 1996 r. do dnia 31 grudnia 2000 r.,
? kat. D1, D w terminie od dnia 1 stycznia 2001 r. do dnia 31 grudnia 2005 r.;
10 września 2013 r. ? w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:
? kat. C1, C w terminie od dnia 1 stycznia 2001 r. do dnia 31 grudnia 2005 r.,
? kat. D1, D w terminie od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 10 września 2008 r.;
10 września 2014 r. ? w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:
? kat. C1, C w terminie od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 10 września 2009 r.

Każdy, kto odbył szkolenie okresowe lub zdał kwalifikacje wstępną jest zobowiązany co 5 lat do odbycia szkolenia okresowego.

TERMINY SZKOLENIA OKRESOWEGO DO UZGODNIENIA

Jeśli chcecie Państwo zapisać się na szkolenie okresowe kierowców, jego termin jest do uzgodnienia. Zajęcia prowadzimy również w formie e-learningu. Więcej informacji pod nr telefonu 71 325 00 25.