Kurs na koparko-ładowarki – szkolenia dla pracowników budowlanych

Kurs na koparko-ładowarki we Wrocławiu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów na koparko-ładowarki, które prowadzimy w ośrodku szkoleniowym Manewr we Wrocławiu. Szkolenia zawodowe dla pracowników budowlanych pozwalają na rozszerzenie ich umiejętności oraz zdobycie uprawnień z zakresu obsługi wybranych maszyn budowlanych. Jedną z naszych propozycji jest kurs na koparko-ładowarki, na którym kandydaci zapoznają się ze sprzętem i technologią wykonywanych za jego pomocą prac. Operator koparko-ładowarki to zawód, który ma szerokie perspektywy zawodowe. Osoby posiadające uprawnienia do obsługi tego rodzaju maszyn są poszukiwane przez firmy budowlane, drogowe czy też zajmujące się pracami ziemnymi. Ponadto, zdobycie kwalifikacji na operatora koparko-ładowarki może być początkiem dalszego rozwoju zawodowego w branży budowlanej – np. poprzez specjalizację w obsłudze innych maszyn czy podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami budowlanymi.

Koparko-ładowarka to uniwersalna maszyna budowlana, która znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach, dzięki czemu, osoby posiadające uprawnienia do obsługi tego rodzaju maszyn mają możliwość podjęcia pracy w różnorodnych sektorach – od budownictwa mieszkaniowego i drogowego, przez prace ziemne i melioracyjne, aż po prace w górnictwie czy rolnictwie. Warto również dodać, że oferowany przez nas kurs to inwestycja, która szybko się zwraca. Po ukończeniu kursu i zdobyciu uprawnień operatora, można liczyć na szybkie znalezienie pracy oraz atrakcyjne zarobki.

Jak wygląda szkolenie na operatora koparko-ładowarki?

Ważnym elementem szkolenia są zajęcia praktyczne, podczas których kandydat może nie tylko sprawdzić zdobytą wiedzę, ale też zmierzyć się z samą maszyną i poznać związane z jej obsługą trudności. Kurs na koparko-ładowarki, podobnie jak kurs na operatora spycharki czy walca drogowego, jest prowadzony przez doświadczonego praktyka. Dzięki temu uczestnicy mogą bezpośrednio zadawać pytania i na bieżąco rozwiązywać problemy. W zajęciach duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo pracy z wybranym sprzętem oraz na umiejętność radzenia sobie z ich regulacją czy drobnymi naprawami.

Kurs na koparko-ładowarki jest zakończony egzaminem przed komisją państwową i składa się z ustnej części teoretycznej oraz z części praktycznej. Po jego zaliczeniu uczestnik otrzymuje książeczkę operatora. Prowadzimy również szkolenia dla pracowników zainteresowanych pracą z innymi urządzeniami budowlanymi. W ofercie znajdziesz między innymi kurs na operatora spycharki, walca drogowego czy równiarki. Podczas szkoleń kładziemy nacisk na praktyczny wymiar kursu, wykorzystujemy także nowoczesny sprzęt, który nie odbiega technicznie od tego, popularnie wykorzystywanego podczas prac ziemnych. Oznacza to, że uczestnicy kursu nie tylko poznają teorię, ale także zyskują cenne doświadczenie, które pozwoli im szybko zaadaptować się do wymogów pracy w branży budowlanej. Praktyczne ćwiczenia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo oraz efektywność nauki. Nasz kurs koparko–ładowarki cechuje się profesjonalnym podejściem do nauki. Instruktorzy prowadzący szkolenie posiadają wieloletnie doświadczenie w obszarze budownictwa oraz edukacji, co pozwala im skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności uczestnikom kursu. Dodatkowo, niewielkie grupy szkoleniowe pozwalają na indywidualne podejście do każdego uczestnika, co przekłada się na lepsze efekty naszych kursantów. Takie szkolenia to doskonała szansa na zwiększenie swoich możliwości na rynku pracy oraz zdobycie intratnego zawodu, zgodnego z oczekiwaniami.

Kurs na koparko-ładowarki – szkolenia dla pracowników budowlanych

 

PROGRAM SZKOLENIA OPERATORÓW KLASY III KOPARKO-ŁADOWAREK

1. Ogólna budowa i obsługa koparko-ładowarek.

 • Ogólna budowa i charakterystyka koparko-ładowarek.
 • Budowa i zasada pracy układów napędowych i jezdnych stosowanych w koparko-ładowarkach.
 • Budowa i zasada pracy mechanizmów osprzętu koparkowego.
 • Budowa i zasada pracy mechanizmów osprzętu ładowarkowego.
 • Zasady bezpieczeństwa przy eksploatacji koparko-ładowarek.
 • Budowa i wyposażenie kabin stosowanych w koparko-ładowarkach.

2. Technologia robót realizowanych koparko-ładowarkami.

 • Ogólne wiadomości o robotach ziemnych.
 • Rodzaje i podział gruntów na kategorie wg stopnia trudności ich odspajania.
 • Technika pracy koparko-ładowarkami.
 • Technologia robót koparko-ładowarkami.
 • Zasady bezpieczniej pracy.

3. Zajęcia praktyczne wykonywane koparko-ładowarkami.

 • Instruktaż wstępny.
 • Instruktaż stanowiskowy.
 • Wykonywanie ruchów roboczych osprzętem koparkowym bez obciążenia.
 • Wykonywanie ruchów roboczych osprzętem ładowarkowym bez obciążenia.
 • Jazda koparko-ładowarką.
 • Przygotowanie stanowiska pracy koparko-ładowarką.
 • Praca osprzętem koparkowym.
 • Praca osprzętem ładowarkowym.
 • Wykonywanie obsługi technicznej, regulacji i usuwanie drobnych usterek.
 • Przygotowanie koparko-ładowarki do transportu.
 • Sporządzanie dokumentacji eksploatacyjnej

4. Przykładowe pytanie egzaminacyjne

Jak należy postępować z układem AWS podczas jazdy po drodze publicznej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursu na operatora koparko-ładowarki lub innych maszyn lub? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

 

Kurs na operatora koparko-ładowarki – najlepsza inwestycja w przyszłość

Kurs na operatora koparko-ładowarki to inwestycja w przyszłość, która pomoże Ci zdobyć pewny, dobrze płatny zawód. Dzięki naszym kursom szybko zdobędziesz kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy operatora!

Operatorzy koparko-ładowarek (podobnie, jak inni specjaliści po kursie na operatora maszyn budowlanych) są obecnie bardzo poszukiwanymi pracownikami, którzy bez problemu znajdą pracę w każdej części Polski lub za granicą. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem ścieżki zawodowej lub planujesz przebranżowienie, koniecznie zapoznaj się z ofertą szkoleń na koparko-ładowarki!

Zapisz się na kurs operatora koparko-ładowarki już dziś! W Manewr zapewniamy atrakcyjne ceny, niezbędne materiały szkoleniowe, opiekę doświadczonych instruktorów i przyjazną atmosferę. Zapraszamy klientów z Wrocławia i okolic!