Błędy na egzaminie

Błędy na egzaminie

0 przez blogadmin

Najczęściej popełniane błędy

W czasie półtoragodzinnego egzaminu na prawo jazdy, kursant musi wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Oceniać go będzie egzaminator, który zwraca uwagę na każdy szczegół i drobnostkę. Sytuacja ta może być źródłem stresu przyczyniającego się do popełnienia błędu. Jest to normalne podczas każdego rodzaju egzaminu. Jednak intrygujący jest fakt, że kandydaci na prawo jazdy bardzo często popełniają te same pomyłki.

Jedną z najczęstszych omyłek, podczas egzaminu praktycznego, jest nieumiejętność odróżnienia ?zajęcia? od ?zmiany? pasa ruchu. Kursanci często mylą te dwa terminy i błędnie wykonują manewr. Taka pomyłka doprowadza do automatycznego przerwania egzaminu.

Innym częstym błędem jest łamanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu, gdy droga nie przebiega na wprost przez rozjazd. Kursanci często zapominają, iż pierwszeństwo ma pojazd jadący ciągiem drogi. Taki błąd także doprowadza do automatycznego przerwania egzaminu.

Błędne podejście

Powodem popełnia błędów jest nie tylko stres, ale także brak koncentracji. Kursanci często nie potrafią się skupić, nie umieją przewidywać i brakuje im uwagi. Powodem może być błędne podejście do egzaminu i całego kursu.

Kandydaci na kierowców coraz częściej myślą wyłącznie o odbębnieniu szkolenia i przystąpieniu do egzaminu. Ich priorytetem nie jest systemowa i kompleksowa nauka jazdy i przyswojenie przepisów. Myślą tylko o tym, jak odbyć najtańszy kurs, podejść do egzaminu i zdobyć prawo jazdy.

Jednak, by nie popełniać rażących błędów w czasie egzaminu i nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze, potrzebne jest gruntowne i fachowe przeszkolenie w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym kierowców.